Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 17. oktoobril arutab komisjon taimekaitseseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (105 SE). Eelnõu eesmärgiks on lahendada taimekaitseseaduse rakendamisel ilmnenud probleemid, ühtlustada seaduse teksti ja harmoneerida see määrusega (EÜ) nr 1107/2009 ning direktiiviga 2009/128/EÜ.
Teise teemana on arutusel vana-tori hobuse säilimisega seotud probleemid. Ülevaate annab MTÜ Vana-Tori Hobuse Ühingu juhatuse esimees Ute Wohlrab.

Tori hobusetõug pärineb Tori Hobusekasvandusest, kus  1856. aastal alustati nii töö- kui ka ratsahobuseks sobiva hobusetõu aretust. Kui 2008. aastal elas Eestis veel 200 puhasaretatud vana-tori hobust, siis nüüdseks on neid alles umbes 70, sh vaid 13 puhasaretatud mära, kelle vanus on alla 15 aasta. 2009. ega 2011. aastal ei sündinud ühtki puhasaretatud vana-tori varssa (MTÜ Vana-Tori Hobuse Ühing andmed). Vana-tori hobuse aretuse entusiastid on seadnud eesmärgiks vana-tori hobuse säilitamise.
Praegu on tori hobune küll kantud tõuraamatusse ning tõusiseselt eristatakse kahte tüüpi hobust: tori universaalne hobune ja tori ratsaspordihobune, kuid vana-tori hobust tõuraamatus ei ole.  

 

Teisipäeval käsitleb komisjon kalandustemaatikat. Koos Põllumajandusministeeriumi ja Keskkonnaministeeriumi esindajatega arutatakse Euroopa Liidu ühise kalanduspoliitika reformipaketti, Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse eelnõu, millega kehtestatakse Läänemere lõhevaru mitmeaastast kava, ning Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011-2015 eelnõu kalanduspoliitika osa.

Tagasiside