Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel komisjoni istungil oli arutusel õiguskantsleri poolt maaelukomisjonile ja Maaeluministeeriumile saadetud kirjas tõstatatud küsimus, mis puudutab ebaseaduslikult tagasinõutud toetuselt intressi maksmist. Arutelul osalesid Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti peadirektor Jaan Kallas, Maaeluministeeriumist Geir Veski ja Ove Põder ning Riigikogu õigus- ja analüüsiosakonnast Silver Sära.

EL ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse § 115 lõige 2 näeb ette erisuse, et ühise põllumajanduspoliitika abinõude rakendamisele ei kohaldata riigivastutuse seaduse § 23 punkti 1, mille kohaselt võib isik nõuda avaliku võimu kandjalt intressi alusetult saadud raha eest. Külalised tõid välja erinevad argumendid, miks on kehtiv regulatsioon põhjendatud ja mida võib endaga kaasa tuua erisuse kaotamine, samuti kaaluti, kas erisuse kaotamine tähendab kokkuvõttes avaliku huvi paremat tagamist.

Komisjoni esimees Helir-Valdor Seeder märkis istungil räägitut kokku võttes, et õiguskantsleri kirja eesmärk oligi algatada arutelu sel teemal. Istungil väljatoodud arvamused edastatakse õiguskantslerile.

Lisainfo: Helir-Valdor Seeder (tel 631 6500; [email protected])

Tagasiside