Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjon pidas täna (13.01.2014) Riigikogu kevadistungjärgu esimese istungi. Arutati Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele“ eelnõu (544 OE). Esitajate nimel tutvustas eelnõu komisjonile SDE fraktsiooni liige ja maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva.
 

Eelnõu eesmärgiks on teha valitsusele ettepanek töötada 2014. aasta 1. märtsiks välja kohalike omavalitsuste poolt ettevõtluse toetamise kompleksne lahendus, kus vastavad praktilised võimalused ettevõtluskeskkonda mõjutada ja töökohti luua sätestatakse ka erinevates valdkonnaseadustes. Eelnõu on ajendatud eelmise aasta sügisel menetletud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja kohaliku omavalitsuse üksuste liitude seaduse muutmise seaduse eelnõust (456 SE), mis täiskogus esimesel lugemisel tagasi lükati põhjendusega, et eelnõu ei paku kompleksseid lahendusi ettevõtluskeskkonna toetamiseks.
Arutelu komisjonis oli põhjalik ning seisukohad eelnõu vajalikkuse kohta vastandlikud. Komisjon hääletas ka, kas toetada eelnõu otsusena vastuvõtmist. Selle ettepaneku poolt oli 4 komisjoniliiget ja vastu 5, seega komisjon ei toetanud otsuse vastuvõtmist.
Eelnõu 544 OE komisjonipoolseks ettekandjaks määrati Priit Sibul. Eelnõu arutelu Riigikogu täiskogus toimub 21.01.2014.
Komisjon arutas ka kevadistungjärgu tööplaane. Muuhulgas on komisjonil kavas kohtuda keskkonnaministriga, et arutada maa rendile andmise, keskkonnatasude ja keskkonnatoetustega seotud küsimusi; rääkida apteegi- ja eriarstiteenuse kättesaadavusest maapiirkonnas ning külastada Taimekasvatuse Instituuti. Kursis hoitakse end ka MAK 2014-2020 koostamise käiguga.

Lisainfo Priit Sibul (tel 631 6659, [email protected]); Merle Kruusimägi (tel 631 6501, [email protected])
 

Tagasiside