Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel (13.10.2014) istungil arutas komisjon Vabariigi Valitsuse algatatud alkoholiseaduse muutmise seaduse eelnõu (723 SE). Eelnõu tutvustasid Põllumajandusministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand ning kaubanduse ja alkoholi turukorralduse büroo juhataja Meeli Lindsaar.
 

Taavi Kand tutvustas seaduses kavandatavaid muudatusi. Tegemist on peamiselt tehniliste muudatustega, mille eesmärgiks on täpsustada alkohoolse joogi liigi mõistet, lihtsustada alkoholi riiklikku alkoholiregistrisse kandmise taotlemist, kaasajastada registri töökorraldust ja alkoholi saatedokumentide vormi ning teha muud vajalikud tehnilised muudatused seaduse tekstis.
Olulisimaks võiks pidada seaduse täiendamist keeluga käidelda sünteetilist alkoholi, esteraldehüüdfraktsiooni, puskariõli ja denatureeritud alkoholi, kui seda tehakse alkoholiseaduse tähenduses. Viina registrisse kandmisel ei ole enam vaja esitada tootenäidist, kuid registripidajale jääb õigus näidist nõuda, kui see on vajalik järelevalvetoimingute tegemiseks. Lihtsustatakse ka muid alkoholi registrisse kandmise taotluse nõudeid. Seadus on kavandatud jõustuma 1. juulist 2015.
Komisjon määras eelnõu komisjonipoolseks ettekandjaks Kalvi Kõva. Otsustati saata eelnõu täiskogule esimeseks lugemiseks 22.10.2014 ettepanekuga 1. lugemine lõpetada. Muudatusettepanekute tähtaeg on 10 tööpäeva ehk 05.11.2014 kell 17.15.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected]), Merle Kruusimägi (tel 631 6501, [email protected])

Tagasiside