Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas oma 15. jaanuari 2013. aasta istungil saata valitsuse algatatud meediateenuste seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (336 SE) täiskokku esimesele lugemisele 23. jaanuaril ja esimene lugemine lõpetada.
Eelnevalt jätkab komisjon eelnõu käsitlemist ka oma esmaspäevasel (21.01) istungil, kui on kavas kohtuda Eesti Ringhäälingute Liidu, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ning Eesti Rahvusringhäälingu esindajatega.
Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on mitmed ELi raportid toonud välja asjaolu, et Eesti on ainuke Euroopa Liidu liikmesriik, kus meediateenuste korraldamiseks ja järelevalveks ei ole eraldiseisvat struktuuri.
„Meediapoliitika kujundamine, sellega seotud seadusloome, tegevuslubade andmine ning järelevalve on praegu kõik ühe asutuse – kultuuriministeeriumi käe, mis ei vasta Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu põhimõtetele,“ ütles Klaas.
Seaduse muutmise peamine eesmärk on luua õiguslik regulatsioon ja halduslik korraldus, mis vastaks Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu põhimõttele ning millega luuakse meediateenuste sõltumatu regulaatorasutus.
Eelnõu kohaselt on kavas anda meediateenuste reguleerimise ja järelevalvefunktsioonid majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas olevale Tehnilise Järelvalev Ametile, mille ülesandeks oleks meediateenuste tegevuslubade konkursile esitatud taotluste hindamine, lubade väljaandmine, tellitavate teenuste registreerimine, järelevalve seaduse nõuete ja loa tingimuste täitmise üle ning riikliku sunni kohaldamine.
Lisaks peaks amet tegelema ka seaduse kohaldamise ja valdkonna arengute hindamiseks vajaliku info kogumise ja analüüsimisega; juhiste ja soovituste andmisega õigusaktides seatud nõuete kohaldamiseks; raportite esitamisega direktiivi täimist kontrollivale Euroopa Komisjonile jms.

Eelnõuga seotud materjale vaata siit

Komisjoni esindaja:
Priit Sibul
Kultuurikomisjoni liige
Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liige
Tel: 6316659
E-post: [email protected]

Vastutav nõunik:
Angelika Berg
Kultuurikomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja
Tel: 6316483
E-post: [email protected]

 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside