Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lõpetas täna, 16. aprillil 2014 Tallinna Tehnikaülikooli seaduse eelnõu (619 SE) esimese lugemise ja määras muudatusettepanekute tähtajaks 2. mai kell 16.00.

Eelnõuga piiritletakse TTÜ vastutusvaldkonnad ning peamised õppe- ja teadustöö tegevussuunad – TTÜ on Eesti juhtiv tehnikateaduste edendaja. Selle vastutuse paremaks kandmiseks luuakse ka vastavasisulised professuurid, mida rahastatakse riigieelarvest.

Uuendatakse TTÜ juhtimisstruktuuri, võimaldades ülikoolil oluliselt suuremal määral kaasata juhtimisprotsessidesse ka ülikooli akadeemilisest kogukonnast väljaspool olevaid isikuid. Ülikooli kõrgeimaks juhtorganiks saab kuratoorium, mille liikmetest üle poole nimetavad ülikoolivälised osapooled väljastpoolt akadeemilist kogukonda. Nõukogu saab olema akadeemiline otsustuskogu, kes otsustab ülikooli õppe- ning teadus- ja arendustegevuse küsimuste üle. Rektor juhib ülikooli igapäevast tegevust ja esindab ülikooli. Uus lähenemisviis muudab ülikooli senisest enam avatumaks ning võimaldab ülikoolil oluliselt paremini täita innovatsiooni edendamise ja ühiskonna teenimise ülesannet. Uus juhtimismudel rakendub 2015. aasta 1. jaanuarist.

Ülikooli tehnoloogiasiirde kiireks arenguks täpsustatakse TTÜ õigusi finantsvahendite kasutamisel, sh laenude andmisel TTÜ põhitegevusega seotud juriidilistele isikutele.

Riigikogu stenogrammi vaata siit

Eelnõu materjale vaata siit

Komisjoni esindaja:
Lauri Luik
Kultuurikomisjoni liige
Eesti Reformierakonna fraktsioon
Telefon: 6316480 
E-post: [email protected]

Vastutav nõunik:
Atko-Madis Tammar
Nõunik
Tel: 6316482
E-post: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside