Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lõpetas 8. oktoobril 2014 etendusasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (709 SE) esimese lugemise ja määras muudatusettepanekute tähtajaks 29. oktoobri kl 17.15.

Valitsuse algatatud eelnõu muudab loominguliste töötajatega töölepingute sõlmimist puudutavaid regulatsioone.

Eelnõu kohaselt tuleb edaspidi loomingulise töötajaga, kes on olnud teatris üle kümne aasta, sõlmida tähtajatu leping. Loomingulise töötajaga võib sõlmida tähtajalise töölepingu kuni viieks aastaks, kui seda õigustab tema loomingulise töö eripära. Kehtiv õigus näeb ette üksnes tähtajalise töölepingu sõlmimise võimaluse kuni viieks aastaks.

Eelnõuga kaotatakse erisus, mille kohaselt loomingulise töötajaga sõlmitud tähtajaliste töölepingute järjestikusel sõlmimisel või pikendamisel ei muutu töösuhe tähtajatuks. Erand tehakse etendusasutuse loomingulise juhi suhtes, kellega töölepingu järjestikuse sõlmimise või pikendamise korral ei muutu tema töösuhe tähtajatuks.

Eelnõu sihtrühma kuuluvad riigietendusasutuste, munitsipaaletendusasutuste ning riigi asutatud või riigi osalusel asutatud etendusasutuste loomingulised töötajad, kokku ligikaudu 1000 loomingulist töötajat.

Riigikogu stenogrammi vaata siit 

Eelnõu materjale vaata siit

Komisjoni esindaja:
Paul-Eerik Rummo
Kultuurikomisjoni liige
Eesti Reformierakonna fraktsioon
Telefon: 6316575
E-post: [email protected]

Vastutav nõunik:
Angelika Berg
Nõunik-sekretariaadijuhataja  
Tel: 6316483
E-post: [email protected]

 

 

 

Tagasiside