Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu täiskogu võttis 2013. aasta 20. juuni teisel täiendaval istungil vastu Vabariigi Valitsuse algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse
Seaduse eesmärk on hariduskorralduse kaasajastamine: paremini tagada kvaliteetse hariduse võrdne kättesaadavus, muuta põhikooli ja gümnaasiumi tegutsemise vorme, õppetöö korraldust, kooli juhtimist, õpetajate tööd, nende töö tasustamist. Seaduses on säte, mis kohustab gümnaasiumi pakkuma õpilastele erinevaid valikuvõimalusi. Nii põhikoolidele kui gümnaasiumidele antakse võimalus ja õigus, mitte kohustus, kehtestada kevadperioodil üks lisakoolivaheaeg. Seadusega tagatakse paremini tugiteenuste kättesaadavus – eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog. Luuakse õiguslik alus maakondlike tugiteenuste keskuste rajamiseks.

Seaduse sätted, mis reguleerivad õpetajate töötasu alammäära kokkuleppimist ja seniste ametijärkude eest määratud töötasu alammäärasid jõustuvad 2014. aasta 1. jaanuaril. Haridus- ja teadusministri poolt igas maakonnas moodustatavate nõustamiskomisjonide regulatsioon jõustub 2014. aasta 1. septembril.

Riigikogu stenogrammi vaata siit:
19.06
20.06
esimene täiendav istung 20.06
teine täiendav istung 20.06 

Seotud uudised:
24. 04: Kultuurikomisjon arutas õpilase arengu toetamise teemat
21. 02: Hariduskorralduse kaasajastamiseks põhikooli- ja gümnaasiumiseadust muutev eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise.

 

Komisjoni esindaja:
Urmas Klaas
Kultuurikomisjoni esimees
Eesti Reformierakonna fraktsiooni liige
Tel: 6316480
E-post: [email protected]

 

Vastutav nõunik:
Atko-Madis Tammar
Kultuurikomisjoni nõunik
Tel: 6316482
E-post: [email protected]

 

 

Tagasiside