Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lõpetas täna, 4. juunil 2014 ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ning teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (625 SE) teise lugemise.

Muudatusettepanekuga viidi eelnõusse sisse üleminekusäte neile ülikoolis professorina töötavatele inimestele, kellel täitub pärast 1. jaanuari 2015 samas ülikoolis professorina töötamisel üheteistkümnes tööaasta. Kui reeglina sõlmitakse pärast 1. jaanuari 2015 tähtajatud töölepingud avaliku konkursi korras, siis viidatud professoritega sõlmitakse tähtajatud töölepingud konkurssi välja kuulutamata. Sarnane regulatsiooni on praegu kehtivas ülikooliseaduses. Tartu Ülikool, kes selle ettepaneku kultuurikomisjonile oma kirjas tegi,  hindas oma ülikoolis selliste professorite hulgaks 17 inimest.

Rakenduskõrgkooli seaduses ning teadus- ja arendustegevuse korralduse seadusesse lisati muudatustega täpsemad volitusnormid töölepinguid sõlmivate isikute kohta.

Eelnõu 625 SE  suunati kolmandale lugemisele, mis toimub Riigikogu täiskogus 11. juunil 2014

 

Riigikogu stenogrammi vaata siit

Eelnõu materjale vaata siit

Seotud uudis:
16. 04: Ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ning teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise

 

Komisjoni esindaja:
Mart Meri
Kultuurikomisjoni liige
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon  
Telefon: 6316625 
E-post: [email protected] 

 

Vastutav nõunik:
Angelika Berg
Nõunik
Tel: 6316483
E-post: [email protected]

 

 

Tagasiside