Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuurikomisjon kohtus 17. aprilli istungil Rahvusooper Estonia nõukogu esimehe Eri Klasi ja peadirektor Aivar Mäega, kes tutvustasid komisjoni liikmetele Rahvusooper Estonia arengukava aastateks 2012 – 2018.

 Aivar Mäe andis ülevaate Rahvusooperi hetkeolukorrast – töötajate koosseisust, repertuaarist ja majanduslikust olukorrast ning tutvustas arengukava 2012 – 2018 peamisi eesmärke.

Aivar Mäe sõnul on olulisimaks eesmärgiks motiveeritud töötajad, kellele on tagatud head töötingimused ja erialased arenguvõimalused.  Sellega kaasneb tähelepanu pööramine lauljate ja tantsijate järelkasvule. Rahvusooper peab oluliseks jätkata repertuaari mitmekesistamist ning publiku kasvatamist. Arengukava üheks eesmärgiks on töö- ja tegevuskeskkonna parandamine, sealhulgas uue ooperimaja ehitamise kavandamine.

Komisjoni liikmed tundsid huvi, milliseid tegevusi võetakse ette publiku kasvatamiseks, milline on etenduste täituvus, kas ja kuidas toimub etenduste salvestamine ja säilitamine ning etenduste edastamine koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Huvituti Rahvusooperi töötajate palgatasemest ning koostöövõimalustest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga lauljate- muusikute järelkasvu osas. Mitmed küsimused puudutasid uue ooperimaja ehitamise võimalusi.

 Kultuurikomisjon võttis kuuldu teadmiseks.

Tagasiside