Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo tutvustas kultuurikomisjoni 7. oktoobril 2013 istungil Haridus- ja Teadusministeeriumi osa 2014. aasta riigieelarve eelnõus. Ministri sõnul on ka 2014. aasta hariduskulude olulisim küsimus õpetajatele väärilise töötasu tagamine. Lähiaastatel peaks saavutatama õpetajate ja kogu haridussektori palkade ennakkasv. Lisaks vajavad tõstmist koolijuhtide töötasud.

Hariduskulutused on viimased neli-viis aastat püsinud 6 – 7 protsendi vahel avaliku sektori kogukuludes ning ka 2014. aastaks kavandatud ca 750 miljoni euro suurune eelarve moodustab 6.4 protsenti.

Aaviksoo tõstis lisaks esile ülikoolidele ligi 17 miljoni euro suuruse täiendava rahastamise kavandamist seoses ülikoolide üleminekuga uuele rahastamismudelile, mis algas juba käesoleval eelarveaastal ning Kunstiakadeemia hoone  ja Rahvusarhiivi ehituse rahastamise kavandamist eelarves.  Ministeerium on teinud mitmeid ettepanekuid seniste Euroopa Liidu rahastatud projektide (õppenõustamine, pedagoogide täiendkoolitus, erivajadustega õpilaste õppevahendid, kutsehariduse populariseerimine, karjääriteenused, noorteseire) järgnevaks rahastamiseks Eesti riigieelarvest, et tagada nende jätkusuutlik toimimine.

Komisjoni liikmed küsisid ka teadus- ja arendustegevuse rahastamise kohta ning üliõpilaste vajaduspõhiste õppetoetuste ja 1. septembrist 2014 kehtima hakkavate stipendiumide kohta.

2014. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (490 SE) esimene lugemine on kavandatud Riigikogu täiskogu päevakorda 23. oktoobriks.

 

Angelika Berg
Nõunik-sekretariaadijuhataja
Tel: 6316483
E-post: [email protected] 

 

Tagasiside