Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lõpetas eile, 20. veebruaril 2013 Vabariigi Valitsuse algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse  ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu esimese lugemise ja määras muudatusettepanekute tähtajaks 15. märtsi kl. 16.00.

Eelnõu eesmärk on hariduskorralduse kaasajastamine. Vabariigi Valitsuse algatatud eelnõu kohaselt kaob alates seaduse jõustumisest 1. septembrist 2013 võimalus asutada ühe asutusena tegutsevat põhikooli ja gümnaasiumi ning ühe asutusena tegutsevat üldhariduskooli ja huvikooli. Ühe asutusena võivad tegevust jätkata 1. septembri 2013. aasta seisuga tegutsevad põhikool ja gümnaasium, samuti üldhariduskool ja huvikool. Eelnõuga täpsustatakse riigi ja omavalitsuste vastutust põhikoolide ja gümnaasiumide pidamisel ning erivajadustega õpilastele haridusvõimaluste pakkumisel. Eelnõuga asendatakse sõna „pedagoog“ sõnaga „õpetaja“ ja tehakse veel mitmeid muid muudatusi.

Enne esimest lugemist arutas kultuurikomisjon eelnõu erinevate huvigruppidega.
29. jaanuaril 2013 toimus eelnõu üldpõhimõtete arutelu, kus osalesid Eesti Koolijuhtide Ühenduse, Eesti Õpetajate Liidu, Eesti Haridustöötajate Liidu, Eesti Eraüldhariduskoolide Ühenduse, Eestimaa Omavalitsuste Liidu, Eesti Linnade Liidu, Eesti Õpilasesinduste Liidu ning Eesti Waldorfkoolide ja -lasteaedade Ühenduse esindajad.
19. veebruaril 2013 toimus arutelu teemal põhikooli ja gümnaasiumi lahutamine. Osalesid tegevad koolijuhid, Eestimaa Omavalitsuste Liidu, Eesti Linnade Liidu, Tallinna Ülikooli ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad.   

 

Riigikogu stenogrammi vaata siit

Eelnõu materjale vaata siit

Komisjoni esindaja:
Urmas Klaas 
Kultuurikomisjoni esimees
Eesti Reformierakonna fraktsiooni liige
Tel: 6316480
E-post: [email protected] 

 

Vastutav nõunik:
Atko-Madis Tammar
Kultuurikomisjoni nõunik
Tel: 6316482
E-post: [email protected]

 

 

 

Tagasiside