Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjon korraldab täna hommikul poliitikakujundamise läbipaistvusele keskenduva avaliku ümarlaua.

Erikomisjoni esimehe Riina Sikkuti sõnul kogunevad kolmest kohtumisest koosneva ümarlauasarja teisele eksperdid Euroopast ja mujalt, et jagada oma kogemusi, kuidas praktiliselt läheneda lobitöö läbipaistvusele. „Meie eesmärk on valitud riikide näidete pinnalt mõista erinevaid lähenemisi lobitöö reguleerimisele, poliitikakujundamises huvide konflikti ennetamisele ja parlamentaarse läbipaistvuse edendamisele. See aitab meil välja töötada konkreetsed soovitused, kuidas võiks lobistidega suhelda Eesti seadusandlik võim,“ selgitas Sikkut.

Tänasel sündmusel tutvustab Euroopa Nõukogu lähenemist Euroopa Nõukogu korruptsioonivastane järelevalveorgani GRECO vanemõigusnõunik Lioubov Samokhina, samuti teeb ettekande Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) lobismiraporti üks autor Julio Bacio Terracino, lobisti vaadet tutvustab Euroopa konsultatsioonifirmade ühenduse EPACA sekretariaadijuht Matti van Hecke, samuti saab kuulata ettekannet Iirimaa lobismiseadusest ja Soome lobismireguleerimise tegevustest.

Avalik ümarlaud algab kell 9.30 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes. Korraldatud on sünkroontõlge inglise ja eesti keelde. Ümarlaua videosalvestis jõuab pärast toimumist Riigikogu YouTube’i kanalile. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega)

Ümarlaudasid korraldab Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon koos vabaühendusega Korruptsioonivaba Eesti ning seda toetab USA justiitsministeerium. Esimene ümarlaud toimus 9. märtsil ja seda saab järele vaadata Riigikogu YouTube’i kanalilt. Kolmas ümarlaud on planeeritud toimuma 11. mail kell 9.30.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside