Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni tänasel kohtumisel Ukraina suursaadikuga saadi ülevaade viimastest arengutest sõjatandril Ukrainas, kus Venemaa jätkab agressiivse ründetegevusega ja on sooritanud massiliselt sõjakuritegusid.

Riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa ütles, et Eesti jälgib pingsalt sõja käiku Ukrainas ja jätkab nii kaitsealase abi kui ka humanitaarabi andmist. „Kinnitame, et jätkame Ukraina abistamist ja tugevdame veelgi meie riikide vahel olevaid häid suhteid, mis pole kunagi varem nii lähedased olnud,“ ütles Eesmaa. Riigikaitsekomisjoni liige Alar Laneman nentis, et Eesti on Ukrainale tänulik, kuna ukrainlaste vapper võitlus ja tugev moraal õpetavad ka eestlasi veelgi paremini sõdima.

Suursaadik Mariana Betsa tänas Eestit Ukrainale antud suure abi eest. Ukrainlastele osutatud abi on olnud liigutav ja meie riikide täieliku üksteisemõistmise heaks näiteks on Balti riikide ja Poola presidentide eilne visiit Kiievisse, kus neid võõrustas president Zelenskõi, kes esines eile ka Riigikogu ees videokõnega.

Kohtumisel väljendati kindlalt veendumust, et Venemaa kannab täielikku vastutust selle sõja eest ning miljonite Ukraina inimeste kodude hävitamise ja ukrainlastele kannatuste tekitamise eest. Kõik agressiooni ja sõjakuritegude eest vastutavad isikud tuleb rahvusvaheliste kohtutes vastutusele võtta.

 

Tagasiside