Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni, väliskomisjoni ja Eesti-Ukraina parlamendirühma liikmed kohtusid Ukraina asekaitseministri Hanna Maliar´i  ja teda saatva delegatsiooniga. Kohtumisel osalesid ka Ukraina suursaadik Eestis T.E pr Mariana Betsa ning delegatsiooni kuuluv Ukraina Meditsiinivägede ülem brigaadikindral Tatyana Ostashenko.

Riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa ning Riigikogu saadikud Mihhail Lotman, Leo Kunnas, Mati Raidma ja Tarmo Kruusimäe kohtusid täna Riigikogus Ukraina asekaitseminister Hanna Meliariga.

Enn Eesmaa ja teised saadikud kinnitasid kohtumisel Ukraina asekaitseministriga, et Eesti toetab praeguses väga keerulises julgeolekuolukorras Ukrainat nii palju kui suudab. Poliitilise toetuse näitena toodi välja homme algav Riigikogu esimehe Jüri Ratase ametlik visiit Ukrainasse, kavas on teisigi kõrgetasemelisi visiite.

Eesti jätkab nii poliitilise kui ka praktilise abi andmist Ukrainale, et ennetada sõjalise olukorra teravnemist Ukrainas ning selleks, et ühel päeval teostuks Ukraina soov olla nii Euroopa Liidu kui NATO liige.

Kohtumisel rõhutati, et Euroopa ja Atlandi-ülese ühtsuse ja otsusekindluse säilitamine on praeguses olukorras ülimalt tähtis ning vajadusel tuleb Venemaa agressiivseid samme kiiresti karistada rangete sanktsioonidega.

Ukraina asekaitseminister andis Riigikogu liikmetele ülevaate olukorrast riigi piiridel ja Ukraina tegevusest oma sõjalise valmiduse tugevdamisel, ning tänas Eestit oma kodumaa aktiivse toetamise eest – see on ukrainlastele ülimalt oluline.

Ukraina asekaitseministri visiit on seotud Eesti-Saksamaa-Ukraina koostööprojektiga, mille raames kingitakse Ukrainale tema relvajõudude meditsiinivõimekuse tõstmiseks Eesti ettevõtte Semetron toodetud välihaiglasüsteem. Saksamaa rahastab välihaigla ostu ja Eesti panustab projekti andes väljaõpet Ukraina sõjaväemeditsiini instruktoritele.

 

Tagasiside