Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas ning liikmed Meelis Kiili ja Kristo Enn Vaga kohtusid täna Rootsi kaitseministri Pål Jonsoniga. Ühise laua taga arutati, kuidas kulgeb Rootsi liitumine NATOga ning komisjoni liikmed avaldasid lootust, et liitumise järel tiheneb Rootsi ja Balti riikide vaheline kaitsekoostöö veelgi.

Rootsi kaitseministri sõnul loodab Rootsi, et on NATOga liitunud juulis toimuva NATO Vilniuse tippkohtumise ajaks ning seejärel saab uutest koostöö vormidest ka detailsemalt rääkida.

Ühiselt tõdeti, et Ukraina vajab sõja võitmiseks mitte ainult sõjalist, vaid ka majanduslikku tuge ning Ukraina aitamist ei tohi lõpetada enne, kui sõda on võidetud ning Ukraina on taastanud suveräänsuse ja kontrolli kogu oma territooriumi üle.

Kuna Rootsi on sel poolaastal Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja, räägiti ka Euroopa kaitsevalmiduse tugevdamisest. Mõlemad pooled rõhutasid vajadust kiirelt tõhustada Euroopa kaitsetööstuse tegevust ning viia ellu Eesti algatatud Euroopa Liidu kokkulepe saata Ukrainale miljon mürsku. Komisjoni aseesimees Leo Kunnas rõhutas, et Venemaa oht oma naaberriikidele ei kao ning et paraku heidutab meie agressiivset naaberriiki vaid tugevus ja jõud.

Tagasiside