Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13.00 Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa kohtus täna Eestis visiidil viibiva Gruusia asevälisministri Teimuraz Janjalia  ja teda saatva delegatsiooniga. Kohtumisel osales ka Gruusia suursaadik Eestis T.E. hr Archil Karaulashvili. 

Mõlemad pooled avaldasid kohtumisel rahulolu Eesti ja Gruusia väga heade suhete üle ning Enn Eesmaa kinnitas, et peab jätkuvalt oluliseks Gruusia euroatlantiliste püüdluste toetamist ja Gruusia territoriaalse terviklikkuse taastamise vajaduse tõstatamist rahvusvahelisel areenil. Eesmaa avaldas kahetsust, et Afganistani sündmuste tõttu on Gruusia jäänud ajutiselt tahaplaanile, kuid ei ole unustatud. Eesmaa tõi julgeolekuvaldkonna koostöös esile kahe riigi tihedat küberkoostööd ja lubas, et Eesti jätkab Gruusia nõustamist julgeolekusektori reformide läbiviimisel ja on avatud parlamentidevaheliste suhete tugevdamisele.

Kohtumisel käsitleti ka laiemat Musta mere ja Lõuna-Kaukaasia regiooni julgeolekuolukorda ning mõlema riigi kaitsevägede tegevust erinevates operatsioonipiirkondades. Eesmaa soovitas Gruusial olla ka edaspidi vahendajaks Armeenia ja Aserbaidžaani rahukõnelustel, et tagada rahu ja stabiilsus regioonis.

Tagasiside