Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Keskkonnakomisjon kutsus oma 25.09.12 istungile Kiviõli linna välisõhu probleemidega tegelevad osapooled. Peale Kiviõli Keemiatööstuse OÜ, MTÜ Saastevaba Kiviõli ja teiste osapoolte kuulamist tõdeti, et seni tehtud ja aastasse 2012 planeeritud tegevuste koosmõjul on Kiviõlis järgmisest aastast välisõhu saaste probleeme vähem.

Keskkonnakomisjon oli parlamentaarsele kuulamisele kutsunud lisaks keemiatööstusele ja kohalike elanike ühendusele Kiviõli linna, Keskkonnaameti, Keskkonnainspektsiooni ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. MTÜ Saastevaba Kiviõli esindaja Svetlana Heino rääkis mittetulundusühingu tegevusest ja Kiviõli keskkonnahäiringutest, milleks on peamiselt korstnate must suits ja keemiatööstuse spetsiifiline lõhn. Kiviõli linna esindajate sõnul on linna peamisteks küsimusteks puhas keskkond ja küttehind, mis on Kiviõlis seotud Kiviõli Keemiatööstuse OÜ tegevusega. Keskkonnainspektsiooni esindaja tegid ülevaate keemiatööstuse senistest rikkumistest ja keskkonnaameti esindaja selgitas keskkonnakomplekslubade pidavat täiustamise protsessi. Kiviõli Keemiatööstuse OÜ esindajad andsid ülevaate juba tehtud ja planeeritud investeeringutest keskkonnaseisundi parendamiseks.

Keskkonnakomisjoni liikmed tõdesid, et Kiviõli linna välisõhu olukord on seni olnud problemaatiline, kuid nähes kõigi osapoolte koostööd ühise eesmärgi nimel on põhjust arvata, et tegevused liiguvad õiges suunas ja Kiviõli linna välisõhk saab puhtamaks. Samuti leiti, et keskkonnakomisjon on valmis teema juurde tagasi tulema, kui selleks peaks põhjus tekkima.

Keskkonnakomisjoni 25.09.2012 istungil osalesid komisjoniliikmetest komisjoni esimees Tõnis Lukas, aseesimees Karel Rüütli, Annely Akkermann, Valeri Korb, Eldar Efendijev ja Rein Randver. Kutsututest osalesid MTÜ Saastevaba Kiviõli esindaja Svetlana Heino, Kiviõli Keemiatööstuse OÜ nõukogu esimees Marti Hääl ja keskkonna direktor Alar Kalamees, Kiviõli linnavolikogu esimees Eldur Lainjärv, Kiviõli Linnavolikogu liige Kaja Kreisman, Kiviõli linnapea Dmitri Dmitrijev, Keskkonnaameti Viru regiooni juhataja Jaak Jürgenson, Keskkonnainspektsiooni Ida regiooni peainspektor-nõunik Emma Krikova ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt.

 

Kristin Tamm, 631 6511
[email protected]

Tagasiside