Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskkonnakomisjon kohtub inimestega, et arutada kalanduse ja looduskaitse valdkonna probleeme.
 

Neljapäeval 17. mail kell 19.00 kohtutakse Kihnu rahvamajas kaluritega ja arutatakse kalavarude majandamise küsimusi. Püügipiirangud peavad tagama kalavarude kestmise, aga võimaldama ka meestel majanduslikult mõistlikult kaluri tööd teha. Kohtumisel osalevad ka Keskkonnaministeeriumi ja Põllumajandusministeeriumi esindajad.
Reedel 18.mail külastab keskkonnakomisjon Sindi paisu ja kell 10.30 toimub Sindi linnavalitsuses kohtumine Sindi paisu survegrupi liikmete ja teiste Sindi paisu tulevikust huvitatud isikutega. Komisjoni liikmed soovivad saada ülevaadet Sindi paisu probleemistiku hetkeolukorrast.
Külastuse käigus tutvub komisjon Natura hoiualadel pärandkultuurmaastike kaitsega. Kõne alla tulevad kaitsealuste maastike tegelik säilimine, karjaaedade rajamine kallasradadele ja planeerimispiirangud Natura aladel.
Pärnu linnas tutvutakse projektiga „Lehmad linna“ ja linna looduskaitsealadega.
Annely Akkermanni sõnul on loodust kabinetis ja paberil üsna lihtne kaitsta, kuid looduses on kõik palju keerulisem. Kalavarude kaitseks on lihtne vähendada võrkude arvu, kuid kas kalamehel on majanduslikult mõttekas 10 võrguga 10 kilomeetri kaugusele kalale sõita. Pärandkultuurmaastikud on tekkinud sadade aastate jooksul inimtegevuse tulemusena, kuid kaasaegne bürokraatia planeerimisel peletab maalt viimasedki loomapidajad, pärandkultuurmaastike kaitsjad. Ideaalis peaks vastuvõetud seadusi olema lihtne ja mõistlik täita. Keskkonnakomisjoni visiidi eesmärgiks on praktikaga tutvumine, et loodavad seadused oleks inimlikult arusaadavad ja rakendatavad.

Kontaktisik: Annely Akkermann, tel 50 55 172
 

Tagasiside