Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu 12.11.2015. a keskkonnakomisjoni istungil tutvuti pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõuga (125 SE). Eelnõu tutvustas ja komisjoni liikmete ning istungile kutsutute küsimustele vastasid keskkonnaminister Marko Pomerants ja Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna peaspetsialist Marika Siht. Istungil selgitati, et pakendiseaduse muutmise seaduse eesmärk on väikese ja keskmise suurusega pakendiettevõtjate, kes lasevad turule pakendit vähem kui viis tonni aastas halduskoormuse ja kulude vähendamine. Selleks vabastatakse need ettevõtjad pakendiregistrisse esitatavate andmete audiitorkontrolli kohustusest ja sellega seotud kulude kandmisest. Eelnõu tutvustuse järel toimus arutelu, mille käigus esitasid istungil viibinud oma seisukohti.

Arutelul osalesid lisaks Keskkonnaministeeriumi esindajatele ka Keskkonnainspektsiooni, Maksu- ja Tolliameti, Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ, OÜ Eesti Pandipakendi, MTÜ Eesti Pakendiringluse ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Kitman Thulema AS-i esindajad.

Arutelu järel otsustas Keskkonnakomisjon teha Riigikogu juhatusele ettepaneku saata pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõu (125 SE) esimesele lugemisele 18.11.2015. a, teha ettepanek esimene lugemine lõpetada ning määrata eelnõule (125 SE) muudatusettepanekute esitamise tähtajaks 20.11.2015. a kell 12.00.

Tagasiside