Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon viibis 14.03 väljasõiduistungil ja külastas ettevõtet A.L.A.R.A. AS ning tutvus Keskkonnaameti kiirgusosakonna labori tööga.

Keskkonnakomisjon tutvus Paldiski endise tuumaobjekti ja Tammiku radioaktiivsete jäätmete hoidla haldamisega tegelevas A.L.A.R.A. AS-s Eestis tekkivate radioaktiivsete jäätmete käitlemise ja ladustamise protsessiga. Täna tekkivad radioaktiivsed jäätmed ladustatakse vahehoidlasse kuni 300 aastaks, kuid Paldiski tuuma- allaevnike õppekeskuse reaktorsarkofaagide ohutu hoiustamise periood on kuni 50 aastat. Et tagada ohutus ka radioaktiivsete jäätmete pikaajalise hoiustamise perioodil, tuleb enne demontaažitööde alustamist ehitada Eestis radioaktiivsete jäätmete lõpphoidla või saavutada rahvusvaheline kokkulepe nende jäätmete hoiustamiseks mõnes naaberriigis. Aktsiaselts A.L.A.R.A juhi Joel Valge sõnul on Eesti tulevikuperspektiivid radioaktiivsete jäätmete lõpphoidla osas veel lahtised.

Külaskäigul Keskkonnaameti kiirgusosakonna laborisse tutvustati keskkonnakomisjoni liikmetele kiirgusosakonna tööd radioaktiivsuse seires, elanikkonna hoiatamisel kiirgusohu eest, looduskiirguse uuringutes, kiirgustegevustest põhjustatud elanikukiirituse hindamisel ja kiirgusalaste laboratoorsete analüüside alal. Kohtumine lõppes arueluga, kus komisjoniliikmed said küsida kõigi Keskkonnaameti tegevusvaldkondade kohta ja küsimustele vastasid Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar ning kiirgusosakonna juhataja Ilmar Puskar.

Tagasiside