Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon kohtus oma 11.06.2013 väljasõiduistungil SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatusega, et kuulda täpsemalt nende praegustest ja plaanitavatest tegevustest. Istung toimus Saku mõisas, kus kuulati alustuseks Saku vallavanem Kuno Rooba ülevaadet valla keskkonnategevustest.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse esimees Veiko Kaufmann rääkis üldisemalt keskkonnaprogrammist ja selle valdkondadest, samuti KIK-i tegevusest ühtekuuluvus- ja struktuurifondide rakendusüksusena.

Juhatuse liige Andrus Kimber andi põhjalikuma ülevaate vahendite kasutamisest ja kinnitas, et hirm EL rahade kasutamata jätmisest on asjatu, sest ühtekuuluvus- ja regionaalarengu fondide raha on kohustustega kaetud ja enamikus ka välja makstud.

Strateegilise planeerimise ja arendustegevuse valdkonna juht ja juhatuse liige Lauri Tammiste selgitas komisjoniliikmetele, millised arendustegevused juba käivad ja veel lisanduvad. Plaanis on hakata tõhusamalt hindama seniste projektide tulemusi, et seeläbi hinnata ka KIK-i tegevuse tulemuslikkust raha jagamisel. Eesmärk on tõsta kvaliteeti piiratud vahendite juures, et võetud keskkonnaeesmärgid saaks ikkagi ellu viidud.

Komisjoniliikmeid huvitas, millisena näeb KIK kohalike omavalitsuste võimalusi järgmise Euroopa Liidu rahastamisperioodi jooksul raha taotleda ja millised on uued plaanitavad meetmed.

Kokkuvõtteks tõdesid keskkonnakomisjoni liikmed, et KIK on teinud head tööd välisvahendite vahendamisel ja Eesti keskkonnatasude suunamisel elukeskkonna parendamisse ning olnud seda tehes silmapaistvalt efektiivne.

 

Tagasiside