Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskkonnakomisjoni tänasel istungil oli tähelepanu keskmes „Rohetiiger“.

Tegu on koostööplatvormiga, mille eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust ja panna alus tasakaalustatud majandusele. Lähtutakse printsiibist, et inimene ei võtaks keskkonnast rohkem, kui ta suudab sinna tagasi panna.

Rohetiiger soovib arendada koostööd erinevate sektoritega, seda nii ärisektori, vabakondade, üksikisikute ja riigiasutustega. Rohetiiger tahab kokku tuua erinevad osapooled ja aidata leida lahendusi erinevatele keskkonnaprobleemidele.

Soovitakse koondada ühise mütsi alla 250 ettevõtet, mis viiksid sisse oma organisatsioonis rohemuutused. Rohetiigri kaugem eesmärk on saada maailmas keskkonnateemadel eestkõnelejaks. Üks olulisemaid eesmärke on tõestada, et keskkonnasõbralik tegutsemine on võimalik ja isegi kasumlik. Selleks käivitati 2020. aasta septembris pilootprogramm, mis kestab 2022. aasta jaanuarini ja milles juhendatakse ja julgustatakse 15 organisatsiooni rohemuutusega alustama või juba asetleidvat muutust võimendama. Koondatakse kokku erinevate õiguslike piirangutega seotud probleemid, mis takistavad teerajajate keskkonnahoidlikku tegutsemist ja edastatakse need vastavatele riigiasutustele.

Tagasiside