Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna külastab Riigikogu keskkonnakomisjon Ülemiste veepuhastusjaama, et saada ülevaade veepuhastusjaama tööst ning hinnata Ülemiste järve ümbritseva sanitaarkaitseala vastavust muutunud oludele.

“Oleme valitsuskoalitsioonis kokku leppinud, et analüüsime Ülemiste järve kalda avamist jalakäijatele ja jalgratturitele,” ütles keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra. “Et saadav teave oleks võimalikult täielik ja aitaks kummutada juba levima hakanud eksiarvamusi joogiveehoidla muutmisest ujumiskohaks, on veepuhastusjaama kutsutud mitmed asjaomaste asutuste esindajad,” märkis Vakra. “Nii saame korraga ära kuulata mitmed erinevad arvamused, mis aitab meil keskkonnakomisjonis eelnõude menetlemisel seisukohta kujundada.”

Keskkonnakomisjoni liige Tõnis Kõiv on varasemalt levitanud ideed lubada tervisesportlasi liikuma Ülemiste järve lõunakaldal asuvale teele.

Lisaks Riigikogu keskkonnakomisjoni liikmetele võtavad väljasõiduistungist osa Keskkonnaministeeriumi, Terviseameti, Eesti Keskkonnauuringute Keskuse ja RMK esindajad.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside