Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Riigikogu keskkonnakomisjon sõidab neljapäeval, 17. mail, kahepäevasele visiidile Pärnumaale ja Kihnu, et arutada kalanduse ja looduskaitse valdkonna probleeme
Neljapäeval kell 19 kohtutakse Kihnu rahvamajas kaluritega ja arutatakse kalavarude majandamise küsimusi. Kohtumisel osalevad keskkonnaministeeriumi ja põllumajandusministeeriumi esindajad.
„Püügipiirangud peavad tagama kalavarude kestmise, aga võimaldama ka meestel majanduslikult mõistlikult kaluri tööd teha,“ ütles keskkonnakomisjoni liige, Pärnumaalt Riigikokku valitud Annely Akkermann.
Reedel 18. mail külastab keskkonnakomisjon Sindi paisu ja kell 10.30 toimub Sindi linnavalitsuses kohtumine Sindi paisu survegrupi liikmete ja teiste Sindi paisu tulevikust huvitatud isikutega. Komisjoni liikmed soovivad saada ülevaadet Sindi paisu probleemidest ja hetkeolukorrast.
Külastuse käigus tutvub komisjon ka Natura hoiualadel pärandkultuurmaastike kaitsega. Kõne alla tulevad kaitsealuste maastike tegelik säilimine, karjaaedade rajamine kallasradadele ja planeerimispiirangud Natura aladel.
Pärnu linnas tutvutakse projektiga „Lehmad linna“ ja linna looduskaitsealadega.
Akkermanni sõnul on loodust kabinetis ja paberil üsna lihtne kaitsta, kuid looduses on kõik palju keerulisem. „Kalavarude kaitseks on lihtne vähendada võrkude arvu, kuid kas kalamehel on majanduslikult mõttekas kümne võrguga kümne kilomeetri kaugusele kalale sõita?! Pärandkultuurmaastikud on tekkinud sadade aastate jooksul inimtegevuse tulemusena, kuid kaasaegne bürokraatia planeerimisel peletab maalt viimasedki loomapidajad, pärandkultuurmaastike kaitsjad. Ideaalis peaks vastuvõetud seadusi olema lihtne ja mõistlik täita,“ ütles Akkermann.
Keskkonnakomisjoni visiidi eesmärk on tutvuda praktilise eluga kohapeal, et loodavad seadused oleks inimlikult arusaadavad ja rakendatavad.
 

Kontaktisik: Annely Akkermann, tel 50 55 172
 

 

Tagasiside