Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon otsustas 16.04 istungil saata jahiseaduse eelnõu (351 SE) teisele lugemisele 24. aprillil 2013 ja juhul, kui teine lugemine lõpetatakse, saata eelnõu kolmandale lugemisele 25. aprillil 2013 koos ettepanekuga panna eelnõu lõpphääletusele ja seadusena vastu võtta.

Lisaks oli päevakorras keskkonnakomisjoni poolt algatatud jäätmeseaduse § 131 muutmise seaduse eelnõu (421 SE), mille eesmärgiks on pikendada suletud prügilate nõuetele vastavalt korrastamise tähtaega 2015. a. 31. detsembrini. Kuna on oluline, et kõik prügilad saaksid korrastatud ja negatiivseid keskkonnamõjusid ei tekiks, siis pikendatakse prügilate korrastamise tähtaega praeguselt 16. juuli 2013 a. ajani, milleni on veel võimalik kasutada struktuuritoetust.

Riigikogu keskkonnakomisjon otsustas saata jäätmeseaduse § 131 muutmise seaduse eelnõu (421 SE) esimesele lugemisele 24. aprill, teha ettepank esimene lugemine lõpetada ning määrata eelnõule muudatusettepanekute esitamise tähtajaks 10 tööpäeva (09.05.2013).

Istungit alustati Sindi paisu teemalise aruteluga, kus osalesid Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar, Sindi linnapea Marko Šorin, hüdrobioloog Tauno Jürgenstein ja Sindi paisu rahvaalgatusrühma esindaja Hans Soll. Keskkonnakomisjonile anti ülevaade, millises etapis on Sindi hüdrosõlme rekonstrueerimise keskkonnamõju hindamise aruande koostamine. Arutelu Sindi paisu teemal jõudis Riigikogu keskkonnakomisjoni Rahvaalgatusrühma Sindi pais, Eesti Harrastuskalastajate Liidu, Eesti Loodushoiu Keskuse ja mitmete teiste ühenduste algatusest koguda toetusallkirju Sindi paisu lammutamiseks ja kunagise loodusliku olukorra taastamiseks.

 

 

Tagasiside