Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Keskkonnakomisjoni 17.09.12 istungil kuulati keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse ülevaadet Keskkonnaministeeriumi õigusloome plaanist. Ministeeriumil on 2012. aasta sees plaanis Riigikogusse saata jahiseaduse eelnõu, looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, metsaseaduse muutmise seaduse eelnõu ja tööstusheite seaduse eelnõu.

Keskkonnaministeeriumi sõnul on plaanide kohaselt käesoleval istungjärgul Riigikogusse jõudvad eelnõud hetkel ministeeriumidevahelisel kooskõlastusringil ja palju tähelepanu pälvinud jahiseaduse eelnõu osas on saavutatud õrn tasakaal maaomanike ja jahimeeste vahel. Komisjoniliikme Karel Rüütli sõnul vajab jahiseaduses endiselt lahendamist ulukikahjustuste kompenseerimise teema.

Lisaks õigusloome plaanile olid arutlusel ka teised teemad, muu hulgas põlevkivi ja selle kaevandamine. Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus tegi ettepaneku, et keskkonnakomisjon võiks koos majanduskomisjoniga võtta ühiselt arutlusele energeetika teema, mis on üleriigilise tähtsusega ja viia arutelu Riigikogu suurde saali.

Keskkonnakomisjoni istungil osalesid Karel Rüütli, Tõnis Kõiv, Annely Akkermann, Rein Randver, Rainer Vakra, Kalle Palling, Eldar Efendijev, Valeri Korb ja Jaanus Tamkivi. Keskkonnaministeeriumist osalesid istungil keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ja kantsler Rita Annus.

 

Kristin Tamm, 631 6511
[email protected]

Tagasiside