Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Avalikul videoistungil osalesid asjaomaste asutuste ja organisatsioonide esindajad.

Keskkonnakomisjon arutas oma tänasel avalikul istungil metsateemalist kollektiivset pöördumist, milles soovitakse, et lageraied rahvusparkides, looduskaitsealadel ja loodusparkides tuleb keelata, raiemahtusid tuleb vähendada ning loomastiku kaitseks nende sigimisperioodil tuleb keelata kõik raied ajavahemikul 15. aprillist kuni 15. juunini. Samuti soovitakse, et valitsus annaks Eestis metsaga seotud otsuste kujundamisel määrava sõna- ja otsustusõiguse looduskaitseühendustele ning nendega koostööd tegelevatele looduskaitseteadlastele ja ökoloogidele, muudaks metsandusse puutuvaid õigusakte nii, et metsade rüüstamine ja metsalooduse kahjustamine ei oleks enam seaduslik.

Keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar ütles, et teema on väga tähtis ja selle arutelu  jätkatakse järgmisel komisjoni istungil. Tema sõnul on metsandusega seotud küsimused niivõrd tähtsad, et need vajavad põhjalikku laiapõhjalist arutelu tulenevalt metsanduse arengukava koostamisest.

Arutelul osalesid pöördumise algatajad, Eesti Erametsaliidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse liidu, Eestimaa Looduse Fondi, Tartu Ülikooli ning Eesti Maaülikooli ja Keskkonnaministeeriumi esindajad.

Tagasiside