Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu keskkonnakomisjoni 16.06.2014. a istungil oli tähelepanu keskmes loodusvarade inventeerimine riigi eestvedamisel. Arutleti, kuidas olemasolevatele loodusvaradele lisandväärtust anda.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit on teinud ettepaneku inventeerida riigi eestvedamisel kõik loodusvarad. Nad on seisukohal, et loodus- ja maavarad on osadel juhtudel ala- või väärkasutatud erinevate piirangute või omandi väärkasutamise tõttu ning inimeste tänased teadmised ei ole piisavad. Keskkonnaministeerium selgitas, et metsade majandamise puhul tuleks kaitsealad kõrvale jätta ja vaadata, kuidas oleks võimalik kätte saada maksimum lisandväärtus metsades, mille majandamine on lubatud. Eesti Geoloogiakeskuse juhatuse liige Aivar Pajupuu leidis, et strateegiliste maavarade osas tuleks koostada plaan, kuidas neid kasutada ja otstarbekalt majandada.

Arutelul osalesid Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus, Eesti Geoloogiakeskuse juhatuse liige Aivar Pajupuu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Martin Arula, tegevjuht Ott Otsmann ning tööstusvaldkonna teemajuht Pille Aasamets.

Tagasiside