Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon eesotsas komisjoni esimehe Erki Noolega peab neljapäeval ja reedel kahepäevase väljasõiduistungi Pihkvas, et arutada Narva jõe ja Peipsi järve valgala ökoloogilisi probleeme ning riikidevahelist koostööd keskkonnaalase koostöö korraldamiseks.

„Loodame väljasõiduistungilt uue impulsi andmist Kagu-Eesti keskkonnaalaste probleemide lahendamiseks, eriti aga Peipsi järve osas. Piiriülese koostöö parema korraldamise nimel olemegi kavandanud Pihkvas rida kohtumisi sealsete võtmeisikutega,“ ütles Nool.

Väljasõiduistungi käigus tutvutakse Pihkva oblasti ökoloogiliste probleemidega ja tutvustatakse Eesti ökoloogilist olukorda valgalal, mis mõjutab Peipsi järve keskkonnalast seisundit. Ette on nähtud kohtumine Pihkva ja Petseri rajooni tippjuhtidega, et arutada piirkonna ökoloogilisi probleeme ning piiriülest keskkonnakaitsealast koostööd. Koos Pihkva linnavalitsuse esindajatega külastatakse veepuhastusjaama AS „Veekanal“ ja tutvutakse sealsete puhastusseadmetega. Kavas on veel Pihkva linna olmejäätmete kompleksi külastamine.

Keskkonnakomisjonist sõidavad visiidile lisaks Erki Noolele veel aseesimees Karel Rüütli ja liikmed Annely Akkermann, Kaja Kreisman, Tõnis Kõiv, Jaanus Tamkivi, Kalle Palling, Rein Randver, Eldar Efendijev ja Valeri Korb. Visiidil on kaasas ka keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv ja veeosakonna nõunik Ago Jaani.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351
[email protected]

Tagasiside