Keskkonna mõjust tervisele
Keskkonna mõju tervisele oli tähelepanu keskmes tänasel keskkonna- ja sotsiaalkomisjoni ühisel istungil.
Arutleti tervisega seotud keskkonna mõju erinevate aspektide üle nagu füüsilise keskkonna ja vaimse heaolu vaheline suhe, keskkonnategurite mõju tervisele kliimamuutuste kontekstis ning kliimamuutuste mõju tervise- ja sotsiaalsüsteemis. Samuti olid vaatluse all keskkonnamõjud üldisemalt, missugused on probleemid ja kuidas saab valitsus või avalik sektor olukorda mõjutada ning lahendusi kliimaseaduse ettevalmistamisel.
Keskkonnakomisjoni esimees Igor Taro selgitas, et keskkomisjon on oma istungitel arvestanud senises seadusloomes keskkonna mõju inimese tervisele. Tänase asjaliku ja huvitava arutelu käigus saime ülevaate probleemi erinevatest aspektidest. Arutelu tõi esile ka mitmeid filosoofilisi vaidlusi prioriteetsuse asjus. Küsimus on, mis see kõik maksma läheb ja mida maksab tegevusetus.
Sotsiaalkomisjoni esimees Õnne Pillak avaldas heameelt, et selline arutelu leidis aset. See laiendas silmaringi. Samas tõi esile ka selle tegevuse tähtsuse, mida saab inimene ise ära teha vältimaks oma terviseriske.
Komisjonide ühisel istungil osalesid TalTechi kestliku arengu ja rohepöörde nõunik Helen Sooväli-Sepping, Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi rahvatervishoiu õppetooli keskkonnatervishoiu spetsialist Triin Veber, Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa, hoolekande osakonna projektijuht Toomas Jõgeva ja rahvatervise osakonna nõunik Ramon Nahkur ning Kliimaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Laura Remmelgas.