Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pariisis toimus kolmapäeval, 29. veebruaril pressiklubi Grande Europe korraldatud seminar „Euroopa ja eurokriis: nägemus viimati ELiga liitunud riikidest“, kus Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas esines euro teemalise ettekandega. Kaks tundi väldanud kohtumisel mitmekümne prantsuse ajakirjanikuga rääkis Rõivas Eesti majanduspoliitika põhimõtetest ning põhjustest, miks Eesti ühines kriisis oleva euroalaga.

Selgitades Eesti otsust euroga liituda rõhutas Rõivas, et tegemist on võlakriisi, mitte euro kriisiga, ning et sellest ülesaamiseks on vältimatu viia läbi struktuursed reformid. „Olenemata valuutast on iga võlakriisis vaevleva riigi puhul oluline struktuursete reformide tegemine riigivõla tasakaalus hoidmiseks. Eesti on suutnud riigivõla madala hoida ning seetõttu jäävad ära suured laenuprotsentide tagasimaksmiseks makstavad kulud. Mida väikesem on riigivõlg, seda suuremad on ootused majanduskasvuks,“ selgitas Rõivas.

Seminaril võtsid sõna ka Ungari kommunikatsiooniasjade riigisekretär Zoltán Kovács, Euroopa parlamendi saadik Danuta Hübner, Euroopa komisjoni majandus- ja rahandusküsimuste peadirektoraadi finantsinstitutsioonide ja stabiilsusmehhanismi direktor Benjamin Angel ning Rahvusvaheliste uuringute instituudi CERI-Sciences Po teadur Jacques Rupnik. Seminari modereeris pressiklubi president Françoise Pons.

Lisaks toimus kolmapäeval Taavi Rõivase kohtumine Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni OECD ökonomistidega, mille käigus arutati käesoleva aasta lôpus valmiva OECD Eesti majanduse ülevaate (Economic Survey of Estonia) sisulisi küsimusi. OECD koostab oma liikmesriikide kohta analüüse regulaarselt iga pooleteist aasta tagant ning selle eesmärk on anda soovitusi Eesti majanduse stabiilselt tugeva kasvu saavutamiseks.

Fotod: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/RK+XII+kooseisu+komisjonid/ELAK/Euroopa+ja+eurokriis/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside