Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni tänasel kohtumisel Soome parlamendi (Eduskunta) Suure komisjoni delegatsiooniga eesotsas komisjoni esimehe Miapetra Kumpula-Natri ja aseesimehe Antti Kaikkoneniga olid keskse teemana kõne all Euroopa Liidu finantskriis ja kavandavad meetmed sellega toimetulekuks.

Mõlemad pooled leidsid, et kriisi ainsaks lahenduseks oleks see, kui kõik Euroopa Liidu riigid järgiksid rangeid eelarvekriteeriume nii eelarvedefitsiidi kui ka laenamise osas.

„Nii Soome kui ka Eesti on riigid, mis pooldavad konservatiivset eelarvepoliitikat, ja meie tänase kohtumise eesmärk oli ses mõttes luua nii-öelda põhjamaade ühisrinne ja teha koostööd selle nimel, et me seisukohad tuleksid paremini esile ja leiaksid ka järgimist. Me toetame eelarvekriteeriumite ranget täitmist ning eeldame, et seda hakkavad tegema kõik Euroopa Liidu riigid. Programmialused riigid peaksid kindlasti kinni pidama neile seatud programmidest ja oma lubadused täitma,“ ütles EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Eurobondide küsimuses väljendasid pooled oma selget vastuseisu ja leidsid, et neid on võimalik rakendada ehk mingis kaugemas tulevikus, kuid praegu ei ole euroala riigid selleks valmis. Lisaks oli kõne all ka EFSFi ja ESMiga seotud temaatika. Soome esindajad osutasid, et Soome valijad ei ole valmis selles osas rahaliselt rohkem panustama.

Tänasel kohtumisel osalesid EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas, komisjoni liikmed Tõnis Kõiv, Helmen Kütt, Jevgeni Ossinovski, Aivar Sõerd ja komisjoni asendusliige Raivo Järvi.

Lisaks EL asjade komisjonile on Soome parlamendidelegatsiooni päevakavas ka kohtumised keskkonnaminister Keit Pentuse, sotsiaalminister Hanno Pevkuri, valitsuse Euroopa Liidu sekretariaadi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Poliitikauuringute Keskuse PRAXIS esindajatega.

Edukunta suur komisjon on sarnane Riigikogu EL asjade komisjoniga: mõlema ülesanne on parlamendi nimel kooskõlastada valitsuse Euroopa Liidu suunalist poliitikat.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside