Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon arutas Eesti positsioone 23. mail toimuval Euroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel, kus on kõne alla Prantsuse presidendi ja Kreeka parlamendi valimiste järel kujunenud poliitiline olukord.

„Kreeka parlamendivalimised on muutunud üldist poliitilist olukorda pinevamaks ja Euroopa liidrite pilgud on pööratud järgmistele Kreeka valimistele. Sellelt loodetakse, et Kreeka rahvas valib endale parlamendi, mis suudab kokku panna teovõimelise valitsuse, mis peab kinni varem sõlmitud kokkulepetest ja Kreeka poolt võetud kohustustest, sest ainult see tagab Kreeka püsimise majanduslikult jätkusuutliku riigina,“ ütles EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Rõivase sõnul muudab poliitilist olukorda ka François Hollande’i valimine Prantsuse presidendiks. „Kas või kui suures ulatuses muudab see Euroopa Liidu poliitikat laiemalt, on veel vara öelda, kuid ma loodan, et suund eelarvete tasakaalustamisele Euroopa Liidu riikides selgelt jätkub ning riigid, mis vajavad struktuurseid reforme ja kärpeid, nendega ka edasi lähevad,“ ütles Rõivas.

Lisaks eelnevale on kohtumisel kõne all stabiilsuse ja kasvupakti võimalik sisu ning konkreetsed sammud Euroopa Liidu uue majanduskasvu saavutamiseks, Euroopa Investeerimispanga laenuvõime suurendamine, Euroopa Liidu eelarve ja projektivõlakirjad, mille eesmärk on rahastada suuri riikideüleseid projekte.

Eesti seisukohti tutvustasid tänasel EL asjade komisjoni istungil Riigikantselei EL sekretariaadi EL asjade direktor Juhan Lepassaar ja rahandusministeeriumi asekantsler Tanel Ross.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside