Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on Kreeka laenuprogrammi täimisel murettekitavaid küsitavusi ja programmi täitmise suhtes tuleks olla nõudlikum.

„Euroopa Liidu asjade komisjon avaldas muret Kreeka kärbete ja reformide piisavuse ja õigeaegsuse üle. Me leiame, et Eesti peaks olema kõige järjekindlam Kreeka laenuprogrammi täitmist nõudev riik, ja me toetame siin ka meie rahandusministrit seda seisukohta väljendama,“ ütles Rõivas.

Rõivase sõnul peaks Eesti olema üks nendest riikidest, mis innustaks Euroopa Komisjoni, IMFi ja Euroopa Keskpanka ehk troikat printsipiaalsusele ja nõudlikkusele.

„On ühelt poolt arusaadav, et kui üldine majanduskeskkond Euroopas on võrreldes programmi koostamise ajaga halvenenud, siis võib Kreekal tekkida objektiivseid raskusi näiteks erastamisprogrammi täitmisega, sest vara väärtus ebakindlatel aegadel objektiivsetel põhjustel väheneb, samas on teiselt poolt raske mõista seda, kui Kreeka ei suuda kokkulepitud ajaks võtta vastu reformiseaduseid või teha olulisi otsuseid. Me jälgime kindlasti tähelepanuga ka sel pühapäeval toimuvat Kreeka 2013. aasta eelarve hääletust. Eelarve vastuvõtmine on üks tingimusi järgmise väljamakse tegemisel,“ ütles Rõivas.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis olid täna arutusel Eesti seisukohad 12. novembril toimuval eurogrupi kohtumisel ja 13. novembril toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil, kus kõne all on muuhulgas Kreeka laenuprogrammi täitmine ja järgmise kavandatava väljamakse tegemine. Eesti seisukohti eurogrupi kohtumisel ja ECOFINis tutvustas rahandusminister Jürgen Ligi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside