Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjon kiitis täna konsensuslikult heaks Vabariigi Valitsuse seisukohad Portugali abipaketi osas. Riigikogus heakskiidetud seisukohti esindab eurogrupi ja EL rahandusministrite kohtumisel minister Jürgen Ligi.

Komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul rõhutati komisjoni istungil vajadust tagada Portugali eelarvekärbete ja struktuursete reformide piisavus, et probleemidest välja tulla. „Selleks, et IMFi ja Euroopa Liidu riikide ühisest laenust oleks kasu ning et võlakriisist väljuda, peab Portugali valitsus võtma ette väga tõsiseid kulukärpeid ja struktuurseid reforme. Loodan, et ka Portugali avalikkus toetab kokkulepitud plaani ning mõistab, et nii eelarvekärped kui ka reformid on Portugalile kasulikud,“ ütles Rõivas.

Rõivase hinnangul eeldab defitsiidi vähendamine Portugalis jätkuva majanduslanguse tingimustes reaalseid kärpeid ja maksutõuse, mitte üksnes kulude külmutamist. Komisjoni esimees rõhutas, et eesmärk peab olema eelarve ülejäägi, mitte lihtsalt senisest väiksema defitsiidi saavutamine.

Vastavalt seadusele annab Riigikogu nimel ministrite nõukogul esitatavatele positsioonidele heakskiidu EL asjade komisjon.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside