Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon, rahanduskomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon tutvuvad esmaspäeval Euroopa Kontrollikoja 2013. aasta aruandega.

Aruannet esitleva Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaidi hinnangul keskenduti Euroopa Liidu (EL) eelarveperioodil 2007-2013 pigem raha kulutamisele kui tulemuslikkusele. „Ebapiisav tähelepanu eelarve kasutamisest saadavale sisulisele kasule on üks EL-i eelarve ülesehituse põhiprobleeme, mis puudutab kogu eelarvet,“ ütles Kaljulaid.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul lähtuti Eesti EL-i eelarveperioodi 2014-2020 rakenduskava koostamisel põhimõttest, et EL-i fondid on ühekordne võimendus oluliste muutuste saavutamiseks Eestis. „Euroopa vahendite kasutamine peab kaasa tooma arenguhüppe, suurendades eesmärkide elluviimise tõhusust ja tuues kaasa positiivse järelmõju,“ ütles Palling.

Euroopa Kontrollikoja ülesanne on kontrollida EL-i eelarve täitmist, uurida raha kasutamise seaduspärasust ja sellest saadavat kasu ning anda Europa Komisjonile soovitusi parandamaks EL-i finantsjuhtimist.

Avalik istung algab Riigikogu konverentsisaalis kell 13.30 ning sellest toimuvat veebiülekannet saab jälgida siit

Pärast istungit orienteeruvalt kell 14.30 on ajakirjanikel võimalus intervjuudeks.

Riigikogu pressiteenistus

Kati Varblane, 631 6353, 51 69152
[email protected]
Tagasiside