Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

25. veebruaril toimub Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni eestvedamisel konverents jagamismajanduse teemal, mis toob kokku ligi 100 ettevõtjat, eksperti ja poliitikut Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul toob jagamismajanduse teenuste kiire areng kaasa muutusi majandusstruktuuris ning sellega võib kaasneda vajadus muuta seadusandlust. „Eestis on vaja jagamismajandusele luua vajalik keskkond ja olla eesrinnas, et regulatsioonid ei jääks uue majanduse arengut pärssima. Konverents annab kindlasti hea ülevaate jagamismajanduse hetkeolukorrast Eestis ja Euroopa Liidus,“ ütles Palling.

Uute ärimudelite võimaluste üle Euroopa Liidus arutavad Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, Uber’i esindaja Pierre-Dimitri Gore-Coty, Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Keit Kasemets.

Innovaatiliste ideede rakendamisest Eestis räägivad Taxify esindaja Markus Villing, Wisemile asutaja Arti Kütt ja Uber’i Eesti esindaja Enn Metsar.

Vaata konverentsi programmi.

25. veebruaril kell 12.30 – 16.15 toimuvat konverentsi Riigikogu konverentsisaalist saab jälgida veebiülekande teel siit.

Osalemiseks täitke veebivorm.

Intervjuude kokkuleppimiseks palume ühendust võtta pressinõunik Kati Varblasega meili teel kati.varblane@riigikogu.ee, tel. 631 6353 või 516 9152.

Tagasiside