Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon avaldas visiidil Gruusias toetust riigi lõimumisele Euroopa Liiduga.

Kohtumisel Gruusia parlamendi aseesimehe Manana Kobakhidzega rõhutas EL-i asjade komisjoni esimees Kalle Palling Euroopa Liidu ja Gruusia vahelise assotsiatsioonilepingu ratifitseerimise tähtsust.

„Järgmisel nädalal on Riigikogul kavas Euroopa Liidu ja Gruusia vahelise assotsiatsioonilepingu eelnõu lõpphääletus. Ootame, et ka teised EL-i riikide parlamendid arutaksid dokumenti lähiajal. See on oluline samm poliitiliste ja majanduslike suhete arendamisel EL-i ja Gruusia vahel,“ ütles Palling.

Kohtumisel Gruusia välisministri Maia Panjikidzega avaldas Palling lootust, et Gruusia lõpetab peagi viisavabaduse läbirääkimised Euroopa Komisjoniga.

„Eesti toetab Gruusiale viisavabaduse andmist Euroopa Liiduga. Seisame ka selle eest, et kevadisel idapartnerluse tippkohtumisel Riias toimuks edasiminek Gruusiale EL-i liikmelisuse perspektiivi andmisel,“ ütles Palling.

Teisipäeval sõidab Riigikogu delegatsioon Moldovasse, kus toimuvad kohtumised Moldova parlamendis Euroopa Liiduga lõimumise teemal.

Riigikogu delegatsiooni kuuluvad veel Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko ja komisjoni liige Liisa-Ly Pakosta.

Fotod kohtumistelt 

Riigikogu pressiteenistus

 

Kati Varblane, 631 6353, 51 69152
[email protected]
Tagasiside