Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas teha rahanduskomisjonile ja põhiseaduskomisjonile ettepaneku alustada juba esmaspäevast kolme komisjoni ühisistungitega, et valmistada ette Riigikogu täiskogu istungeid ESMi leppe ratifitseerimiseks.

Komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul soovib Euroopa Liidu asjade komisjon teema põhjalikku ja avatud arutelu Riigikogus. “Meie komisjon on ESMi ja EFSFiga seonduvaid teemasid arutanud kokku 16 korral,” ütles Rõivas: “Nüüd, mil Riigikohus andis parlamendile rohelise tee ESMiga liitumise otsustamiseks, on õige aeg kaasata debatti ka erialakomisjonid.” Rõivase sõnul on komisjonide ette kavas kutsuda spetsialiste ka väljastpoolt valitsust, sest parlament soovib saada võimalikult detailse ja mitmekülgse ülevaate.

Kokku võiks ESMi menetlemine parlamendis Rõivase hinnangul võtta ligikaudu kuu: “Kuna teema on väga oluline nii Eestile kui Euroopale tervikuna, siis on kindlasti põhjendatud Riigikogu arutelud ja istungid ka suvel,” ütles komisjoni esimees ja toonitas: “Samas peame varuma piisavalt aega, et otsus oleks igakülgselt kaalutud ja nii parlamendis kui avalikkuse ees läbi vaieldud.”

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside