Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EL asjade komisjoni liikme Aivar Sõerdi eilsel kohtumisel prantsuse kolleegidega jäi kõlama, et pangandusliidu kriisilahenduse põhimõtete kujundamisel peavad esmajoones osalema pankade omanikud ja võlausaldajad, alles seejärel kriisilahendusfond ja erandjuhuna Euroopa Stabiilsusmehhanism.


„Eesti toetab EL-i majandusreformide koordineerimist Euroopa poolaasta raamistikus, kasutades selleks rahvuslikke reformikavasid ja riikide pakutavaid võimalusi,“ ütles Sõerd.

Kohtumisel osalesid Bruno Bellier Prantsusmaa Kaitseministeeriumist, rahvusvahelise õiguse advokaat Tulay Berkpinar-Farra, EL ja rahvusvaheliste asjade osakonna juhataja Philippe Depredurand Prantsusmaa Keskkonnaministeeriumist ja Prantsuse linnapeade assotsiatsiooni asepresident Christophe Rouillon. Kohtumine toimus Prantsusmaa riikliku avaliku halduse kõrgkooli (ENA- Ecole Nationale d’Administration) Euroopa õpingute täiendõppe raames, mille põhitemaatikaks oli Euroopa majandus- ja rahaliidu süvendamine. Täpsemalt käsitleti euroala majanduse juhtimist ja koordineerimist ning pangandusliiduga ja EL eelarvepoliitikaga seotud küsimusi.

Riigikogu pressiteenistus
26. september 2013

 

 

Tagasiside