Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling ning Norra EL-i ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) asjade minister Vidar Helgesen tähtsustasid kohtumisel energiajulgeolekualast koostööd.

 „Just vaba turg, konkurents ning tihe ja konstruktiivne koostöö naaberriikidega ühenduste ehitamisel on see, mida Euroopa Liidu energeetikasektor vajab Venemaast sõltumatuse suurendamiseks,“ ütles Palling.

 Helgeseni sõnul on Norra arendamas ja ühendamas oma energiaturgu Saksamaa ja Suurbritannia suunal. Palling pidas oluliseks Soome, Poola ja Balti riikidega ühtse gaasituru väljaarendamist ning palus sellele Norra toetust.

 „Eesti ja Soome vahelise gaasitoru ehitamisega peaks alustama juba järgmisel aastal, milleks on vaja esitada rahastamistaotlus Euroopa Komisjonile. Ühel või teisel pool Soome lahte asuv LNG terminal aitab kaasa nii energiajulgeoleku tagamisele kui ka gaasituru arengule,“ ütles Palling.

 Palling tunnustas Norrat Nord Pool Spot elektribörsi edukale toimimisele kaasaaitamise eest, mille tulemusel on Norra odavam hüdroenergia mõjutamas Eesti tarbijate energiahinda.

Kohtumisel käsitleti ka olukorda Ukrainas. Eesti seisukoht on, et EL-i sanktsioonid Venemaa suhtes peavad jääma kehtima senisel kujul.

 Fotod kohtumiselt: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/ELAK/21102014/


Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 51 69 152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside