Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon arutas reedesel istungil valitsuse seisukohti Euroopa Liidu (EL) uute sanktsioonide lisamise osas Venemaale. Komisjoni liikmed toetasid seisukohta, et 2. novembril toimunud valimiste korraldamine Ida-Ukrainas ning sealne konflikti hiljutine laienemine Vene vägede juurdetoomisega nõuavad Euroopa Liidu vastust.

„Euroopa Liit peab olema ühtne Venemaale uute sanktsioonide kehtestamisel, kui ei ole võimalik leida poliitilist lahendust. Kutsume Venemaad üles konkreetsete sammudega kaasa aitama kriisi lahendamisele, austades Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust,“ ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

Eesti tunnustab Ukraina võime, kes korraldasid 26. oktoobril vabad ja demokraatlikud parlamendivalimised. Ukraina rahvas väljendas valimistel selget toetust Euroopaga lõimumisele ning soovi näha reformide elluviimist. Ukraina uuel parlamendil ja moodustataval valitsusel on selleks mandaat ja vastutus.

Eesti seisukohti 17. novembril toimuval EL-i välisasjade nõukogu istungil ja 18.-19. novembril toimuval EL- üldasjade nõukogu istungil tutvustas komisjonile välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö asekantsler Mart Laanemäe.

Riigikogu pressiteenistus

Kati Varblane, 631 6353, 51 69152
[email protected]
Tagasiside