Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kohtusid Soome välisministri Ilkka Kanervaga. Kõne all oli nii lähisündmused Eestis, kuid eeskätt olukord, mis on kujunenud Eesti Moskva saatkonna ümber ja Eesti suursaadiku Marina Kaljuranna ründamisega.

 
„Venemaa kombib praegu neid piire, kuhu maani on võimalik minna.  Moskva ei ole pannud moratooriumi mitte ainult Euroopa tavarelvastusleppele, vaid näib et moratooriumi alla on pandud ka Diplomaatiliste suhete Viini konventsioon, mida ta jõhkralt rikub,” märkis Mihkelson.

Mihkelsoni hinnangul osutavad viimased sündmused, et muutunud on Venemaa kogu senine poliitika, millest sekkumine Eesti siseasjadesse on vaid üks osa. Mihkelsoni arvates näitavad moratooriumi kehtestamine tavarelvastusleppele ja Eesti vastu suunatud rünnakud suunda, kuhu Moskva liigub.

Nii Mikser kui ka Mihkelson kinnitasid, et Eesti ootab Euroopa Liidult adekvaatseid samme, et leida tekkinud olukorrale lahendus.

Kanerva avaldas omalt poolt veendumust, et kõik Euroopa Liidu riigid mõistavad üheselt hukka Viini konventsiooni rikkumise. Kanaerva sõnul toetab Soome iseenesestmõistetavalt Eestis suveräänsust ja Eesti õigust ise otsustada oma siseasjade üle.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside