Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) delegatsiooni Moldova visiidi läbiv teema oli parlamendivalimised 30. novembril, mil rahvas otsustab, kas jätkata Euroopa-suunalist lõimumist või tihendada koostööd Venemaaga.

Kohtumistel Moldova parlamendisaadikutega tunnustas ELAK-i aseesimees Marianne Mikko Moldovat kui Euroopa Liidu idapartnerluse edulugu.

„Moldova väärib Euroopa Liidu liikme staatust, ent olukord enne parlamendivalimisi on karm: Vene rahaga loodud populistlikud parteid koguvad Moldovas jõudsalt toetust,“ ütles Mikko, kes on ka Euroopa Parlamendi Moldova delegatsiooni endine juht.

ELAK-i esimehe Kalle Pallingu sõnul on järgmisel nädalal Riigikogul kavas Euroopa Liidu ja Moldova vahelise assotsiatsioonilepingu eelnõu lõpphääletus. Pallingu hinnangul on see oluline samm poliitiliste ja majanduslike suhete arendamisel EL-i ja Moldova vahel.

Pärast ametliku visiidi lõppu ühines Marianne Mikko Moldova välisminister Natalia Ghermani kutsel ringsõidule, et teha kampaaniat Euroopa Liidu toetuseks Moldova väikelinnades ja külades.

Riigikogu delegatsioonis oli veel ELAK-i liige Liisa-Ly Pakosta.

Fotod kohtumistelt 

Riigikogu pressiteenistus

 

Kati Varblane, 631 6353, 51 69152
[email protected]
Tagasiside