Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko rõhutas EL-i asjade komisjonide esindajate kohtumisel (COSAC) Vouliagmenis, Kreekas, et poliitikud peavad suhtlema inimestega arusaadavas keeles. Ta viitas Euroopa Parlamendi valimiste õppetunnile.

„Euroopa kodanikku tuleb kuulata ja arvestada tema arvamusega. Kommunikatsioon, mille puhul sõnad ja teod langevad kokku, on hädavajalik, kui soovime, et Euroopa Liit oleks jätkuvalt maailmale eeskujuks solidaarsuse, võrdõiguslikkuse, võrdsete võimaluste nagu ka stabiilsuse, heaolu ja konkurentsivõime poolest,“ ütles Mikko.

16. juuni toimunud COSACi konverentsil tegi Kreeka peaminister Antonis Samaras ülevaate Euroopa nõukogu eesistumise hetkeseisust. Sellele järgnes Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso videopöördumine, kus ta jagas oma visiooni Euroopa 2025 teemal. Kõne all olid ka EL-i väljakutsed seoses Ukraina kriisiga ning demokraatliku legitiimsuse ja Euroopa juhtimise teemad.

Teisipäeval keskendutakse põhiliselt sotsiaalteemadele nagu Euroopa tööhõivestrateegia, noortesse investeerimine, noortegarantii ja noorte ettevõtlikkuse toetamine ja arendamine.

Kreekas COSACi kohtumisel osalevad veel ELi asjade komisjoni liikmed Liisa Pakosta, Tõnis Kõiv ja Ester Tuiksoo.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside