Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile Pariisis parlamentide EL asjade komisjonide esimeeste kohtumisel osalenud Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson tõstatas kohtumisel Prantsuse euroministri Jean-Pierre Jouyet’ga energiapoliitika ja kliimapaketiga seotud probleemi, kus Mihkelsoni sõnul on plaane ja eesmärke seades vaja arvestada ka liikmesriikide energiajulgeoleku muresid ja Euroopa riikide konkurentsivõimet. Samuti rõhutas Mihkelson Euroopa kaitseidentiteedi olulisust, mis samas arvestaks ka olemasoleva NATO võimekusega.

Mihkelson soovis Euroopa Komisjoni välisvolinuku Benita Ferrero-Waldnerilt selget nägemust Euroopa Liidu naabruspoliitika-alasest tegevusest Georgia rahupüüdluste tagamisel.

Vastates Mihkelsoni küsimusele EL tegevusest Vene-Georgia üha pingestuvate suhetega ja EL tegutsemisvõimalustest kinnitas Ferrero Waldner, et ta on saanud venelastelt kinnituse nende valmisolekust tuua lisaks Vene vägedele rahuvalvesse ka teisi SRÜ relvaüksusi, ning konflikti osapooltele on selgelt mõista antud, et tuleb hoiduda konflikti eskaleerimisest. Ferrero-Waldneri hinnangul ei tasu Georgial loota, et venelaste lahkumine nn rahuvalve teostamisest ja selle asendamine teise rahuvalveformaadiga automaatselt konflikti lahendab. 

Täiendav informatsioon: Marko Mihkelson, telefon 51 41 442.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
08.07.2008 08:49
Tagasiside