Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile ja täna Berliinis peetud Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide Euroopa asjade komisjonide delegatsioonide kohtumise (COSAC) lõppjäreldustes rõhutatakse ühtse ning solidaarse Venemaa poliitika tähtsust.

“COSAC kutsub üles ühisele Euroopa Liidu Venemaa-poliitikale, mis tugineb Euroopa Liidu liikmesriikide solidaarsusel suhetes Venemaaga ja kus kindel inimõiguste ja demokraatlike väärtuste kaitse loob Euroopa Liidu-Vene dialoogi alustuuma,” on kirjas kohtumise lõppjäreldustes. Nimetatud sõnastus lisati dokumenti tänu Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooni heale koostööle partneritega.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas oma ettekandes, et Euroopa Liidu soov stabiilseteks suhteks Venemaaga on igati arusaadav. “Samas ei saa strateegiline partnerlus olla jätkusuutlik, kui vahe väärtushinnangutes Euroopa ja Venemaa vahel suureneb. Euroopa Liidu Venemaa poliitika saab olla edukas üksnes Euroopa Liidu järjekindla ühispoliitika kaudu,” ütles Mihkelson.

Mihkelson avaldas konverentsi käigus toimunud lühikesel kohtumisel Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga tänu Eesti toetamise eest hiljutistes sündmustes nii Eestis kui ka Venemaal.

Lisaks naabruspoliitika teemadele olid kõne all ka Euroopa põhiseaduse lepingu tuleviku küsimused ja kliimamuutuste probleemistik. Kliimamuutuste teemal võttis sõna ELAK’i liige Raivo Järvi, kelle hinnangul on vaja aktiivsemalt kasutusele võtta uusi tehnoloogiasaavutusi, mis võimaldavad vähendada sõltuvust fossiilsetest kütustest. “Miks pole siiani tootmises vesinikmootorit, mille prototüüp on juba välja töötatud siinsamas Saksamaal”? küsis Järvi.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esindavad Berliinis komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ning liikmed Rein Ratas ja Raivo Järvi.

Lisainfo: Marko Mihkelson, tel: 5141442

Riigikogu pressitalitus

 
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside