Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Prahas toimunud Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide Euroopa asjade komisjonide esimeeste kohtumisel kujunes peateemaks finants- ja majanduskriis ning selle mõju kontinendi tulevikule.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni meelest on üha kasvav protektsionism suureks ohuks Euroopa ühtsusele ning globaalsele konkurentsivõimele.

„Liikmesriikide võimalik sulgumissoov üksnes rahvuslike huvide eelistamisele võib olla lühiajaliselt ahvatlev, kuid ei pruugi anda ei Euroopa ega üksikute riikide tulevikku silmas pidades kindlasti loodetud tulemusi,“ ütles Mihkelson.

Mihkelsoni arvates on täna eriti oluline rõhutada Euroopa Liidu sisemist avatust ning ühtsust, sest vaid sellisel moel on võimalik vältida ühenduse killustumist.

„Majanduskriis peaks olema heaks võimaluseks rakendada tegelikkuses selliseid Euroopa Liidu aluspõhimõtteid nagu seda on kaupade, teenuste, kapitali ja inimeste vaba liikumine,“ ütles Mihkelson, rõhutades eriti tööjõu ja teenuste vabalt liikumiselt takistuste eemaldamise olulisust.

„Kui näiteks Eesti majanduse elavdamisel on üheks võtmeküsimuseks ekspordivõimekuse kasvatamine ja ettevõtete toetamine selles vallas, siis on tähtis, et Euroopa siseturul ei tekiks ühtegi protektsionistlikku moonutust,“ osutas Mihkelson.

Samuti pidas Mihkelson kõigiti põhjendatuks Tšehhi eesistumise prioriteetidest rääkinud asepeaministri Alexander Vondra seisukohta, et tänases kriisikeskkonnas on äärmiselt oluline ühtse ja piisavate ühendustega tagatud energiaturu loomine Euroopas.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
10.02.2009
 

Tagasiside