Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjoni delegatsioon arutas oma kahepäevasel töövisiidil Prantsusmaale Euroopa Liidu energiapoliitikat ja kliimamuutusi, migratsiooni, välissuhteid ja ühenduse laienemist puudutavaid küsimusi.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ja liige Raivo Järvi kohtusid töövisiidi käigus kolleegidega Rahvusassambleest ja Senatist ning Prantsusmaa EL asjadega tegelevate valitsusasutuste esindajatega.

Rahvusassamblee EL asjade komisjoni esimees Pierre Lequiller hindas kahe riigi koostööd positiivseks. Tema kinnitusel on Prantsusmaale väga oluline pidev mõtetevahetus erinevate liikmesmaadega.

Mihkelsoni kinnitusel on Prantsusmaa ja Eesti koostöö ja kontaktid väga tihedad. „Meil on kindlasti terve rida küsimusi, kus meie vaated täna erinevad. Kuid just koostöövaim ning tihedad kontaktid poliitikute vahel on heaks eelduseks nendes erimeelsustes kompromisside leidmisel,“ ütles Mihkelson. Ühtlasi esitas Mihkelson Prantsuse kolleegidele kutse Riigikogu külastamiseks.

Senati EL asjade komisjoni aseesimehe Denis Badre‘ga kohtumisel olid osapooled ühel meelel, et kõik Prantsusmaa EL eesistumise prioriteedid on Eesti jaoks olulised – energeetika ja kliimamuutused, ühtne kaitse- ja julgeolekupoliitika, ühtne põllumajanduspoliitika ja immigratsiooni küsimused.

Riigikogu ELAKi liikmed kohtusid töövisiidi käigus veel Prantsusmaa peaministri EL büroo nõuniku Gilles Briatta, välisministeeriumi EL osakonna juhi Denis Simonneau  ja Rahvusassamblee majanduskomisjoni energeetikaraportööri Claude Gatignol‘ga.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside